KLUB SBĚRATELŮ PIVNÍCH SUVENÝRŮ V OSTRAVĚ

http://www.kspsostrava.com

 

Úvod

O nás

Sběratelská setkání

Pivní etikety

Odkazy

Kontakty

O NÁS

Klub sběratelů pivních suvenýrů v Ostravě

 Náš Klub sběratelů byl založen v roce 1967 jako jeden z prvních v republice.

Prvním předsedou se stal mezi sběrateli velmi známý a oblíbený Jiří Klíma. Kromě klubových schůzek a pořádání sběratelských burz začali kolegové kolem Jiřího Klímy se zpracováváním katalogů pivních etiket dle krajů a klub v této činnosti pokračuje i v současnosti (více v sekci Katalogy).

Klubové schůzky probíhaly v tehdejším Domě kultury NHKG, kde se také uskutečňovaly mezinárodní burzy sběratelů pivních suvenýrů. Punc mezinárodní dávali těmto burzám pravidelní účastníci burz z tehdejší NDR a Polska. Občas se objevili sběratelé z dalších zemí, např. Itálie, Řecka, Rakouska.

Po roce 1989 si musel klub hledat jiné útočiště a asi po čtyřech letech našel dlouhodobý azyl v Ostravě – Hrabůvce, v restauraci U Chýlků, kde se scházíme dodnes.

Postupem času se stala jarní burza největší v ČR pro zahraniční sběratele a pravidelnými účastníky jsou sběratelé ze Slovenska, Polska, Litvy, Běloruska, Holandska, Maďarska. Pravidelný termín jarní burzy je první víkend v květnu a koná se vždy v pátek a v sobotu.

Klub pořádá také podzimní jednodenní burzu v listopadu.

Členové klubu se scházejí vždy druhé a poslední úterý v měsíci v restauraci      U Chýlků v době od 14,00 asi do 16,00.

Programming © 2008 - 2009 Radek Kučera
Provozovatel serveru © 2008 - 2009 Jiří Kozel
Webdesign © 2008 - 2009 Radek Kučera
Tento server je připojen na síť Pudu Technologies
Copyright © KSPSOSTRAVA